يکشنبه, 12 ارديبهشت 1395

عنوان : ثبت نام حج عمره دانشجویی سال 91
تاريخ :
 ۱۳۹۱/۰۹/۲۹ 
ساعت : ۱۳:۳۸:۳

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (ماوا)؛ حجت الاسلام والمسلمین سید محمدرضا فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان درنشست خبری درباره زمان و نحوه ثبت‌نام دانشگاهیان برای سفر عمره که صبح امروز در ستاد عمره و عتبات عالیات دانشگاهیان برگزار شد، اظهار کرد: شروع ثبت‌نام دانشگاهیان به عمره مفرده در سال جاری از روز چهارشنبه 29 آذر ماه آغاز و تا 8 دی ماه از طریق سایت ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ادامه خواهد شد.

به گفته وی؛  قرعه کشی اعزام دانشگاهیان به سفر عمره در روزهای 10 و 11 دی ماه صورت خواهد گرفت

حجت الاسلام فقیهی با بیان اینکه در دوره گدشته اعزام دانشگاهیان 30 هزار نفر به عمره مفرده و بیش از 6 هزار نفر به عتبات فرستاده شده اند، تصریح کرد: مرحله دوم اعزام دانشگاهیان به عتبات از ابتدای بهمن ماه شروع می‌شود و از طریق سایت ستاد عمره دانشگاهیان ثبت‌نام بعمل خواهد آمد.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور با اشاره به اینکه اعزام دانشگاهیان به عمره در فروردین و اردیبهشت ماه صورت می‌گیرد، گفت: سهمیه عمره دانشگاهیان به جهت کاهش کلی سهمیه‌ها نصف شده است و امسال سهمیه دانشگاهیان 15000 نفر شده است که این سهمیه مخصوص دانشجویان مجرد و متاهل است.

وی در ادامه عنوان کرد: تاکنون نتوانسته‌ایم سهمیه‌ای برای اساتید جذب کنیم، با شروع ثبت‌نام‌ها اساتید نیز می‌توانند ثبت‌نام کنند ولی قولی برای اعزام به آنها نمی‌دهیم.

حجت الاسلام فقیهی گفت: با توجه به بالا رفتن قیمت دلار و گرانی بلیت هواپیما هزینه سفر نیز بالا خواهد رفت ولی ما منتظر اعلام دقیق قیمت ها از سوی سازمان حج و زیارت هستیم که پس از مشخص شدن رقم آن از طریق سایت اعلام خواهد شد .

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان به برنامه فرهنگی در نظر گرفته شده برای دانشگاهیان اشاره کرد و یادآور شد: با همکاری بعثه مقام معظم رهبری و جلسات کارشناسانه برنامه‌های متنوعی در سه مقطع پیش از سفر، حین سفر و بعد از سفر برای دانشگاهیان در نظر گرفته شده است.

وی درباره برنامه های درنظرگرفته شده برای زائران دانشجو گفت: 7 مسابقه اعم از سفرنامه نویسی، تلخیص  کتاب، بهترین ایده فرهنگی برای اعزام دانشگاهیان و حفظ 50 آیه در رابطه با حج برای بعد از سفر عمره در نظر گرفته شده و ما سعی داریم تا 2 سال بعد از سفر دانشگاهیان با آنها ارتباط داشته باشیم.

حجت الاسلام فقیهی با بیان اینکه این 15 هزار نفر در غالب 120تا  140 کاروان برای اعزام دسته بندی می شوند، بیان کرد: سال گذشته به طور همزمان 150 نفر می‌توانستند در کلاس‌های مجازی شرکت کنند و امسال این رقم به 900 نفر رسیده است.

به گفته وی؛ علاوه بر این آموزش حضوری نیز خواهیم داد که در کل زمان این آموزش‌ها تقریباً 2 برابر سال‌های قبلی خواهد بود.

رئیس ستاد عتبات و عمره دانشگاهیان درباره وام سفر عمره خاطرنشان کرد: سال گذشته بانک ملت 600 هزار تومان و صندوق رفاه دانشجویان نیز 400 هزار تومان به دانشجویان وام می‌داد، امسال به دنبال افزایش این وام دانشجویی هستیم.

حجت الاسلام فقیهی اذعان کرد: بیشترین سهمیه عمره امسال در اختیار متأهلین و خصوصاً زوج‌های جوانی که طی 2 سال گذشته ازدواج کرده‌اند خواهد بود.

وی درباره سهمیه های ویژه اعزام به سرزمین وحی افزود: سال گذشته 7 کاروان به بنیاد ملی نخبگان اختصاص داشت، علاوه بر این سهمیه ویژه‌ای برای برگزیده‌های جشنواره‌ها، دانشجویان شاهد، اعضای فعال فرهنگی دانشگاه‌ها، فعالان سیاسی دانشگاه‌ها، فعالین هم اندیشی اساتید و ضیافت اندیشه داشتسم که امسال نیز این سهمیه ها را داریم اما تعداد افراد با توجه به ظرفیت نصف خواهد شد.

حجت الاسلام فقیهی  گفت: کسانی که از سال 85 به بعد به عمره رفته‌اند حق اعزام مجدد را ندارند زیرا 15000 سهمیه برای چهار میلیون و ششصد هزار دانشجو بسیار کم است. برای تمام کسانی که قرار است به عمره اعزام شوند اولین بسته فرهنگی را از طریق پست ارسال می‌کنیم که این بسته مختص قبل از سفر دانشگاهیان است.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور در پایان تصریح کرد: بسته دوم برای حین سفر طراحی شده و بسته سوم برای پس از سفر خواهد بود.
سایت ثبت نام حج عمره دانشجویی:  http://www.labbayk.comبازگشت           چاپ چاپ     
 
کلیه حقوق این پورتال متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان می باشد.